Kinga Michalkiewicz / Terapeuta

Niebieski Krokodyl - Punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem w Szczecinie

Jestem z wykształcenia pedagogiem. Ukończyłam studia I stopnia z pedagogiki o specjalizacji diagnoza i terapia pedagogiczna oraz II stopnia o specjalizacji pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna. Swoje umiejętności oraz kwalifikacje staram się podwyższać poprzez odpowiednie kursy i szkolenia.

Moje pierwsze doświadczenia z dziećmi ze spectrum autyzmu, zdobywałam podczas wolontariatu przed ukończeniem liceum. Po latach zaczęłam pracować w ośrodkach zajmujących się terapią oraz w przedszkolu terapeutycznym.

W pracy z dziećmi staram się zapewnić im przyjazne, bezpieczne środowisko. Staram się dostosowywać metody pracy do potrzeb swoich podopiecznych, poznając ich potrzeby oraz budując z nimi pozytywną relację. Bardzo ważny jest dla mnie kontakt z rodzicami oraz z innymi terapeutami, by lepiej spełniać potrzeby dzieci z którymi pracuję. Cieszy mnie każdy postęp w terapii moich podopiecznych, dlatego moja praca daje mi ogromną satysfakcję.

W życiu osobistym jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Bardzo lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca. Chętnie spędzam aktywnie swój wolny czas – na długich spacerach lub rowerze.