Kamil Bondarczuk / dyrektor

Niebieski Krokodyl - Punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem w Szczecinie

Jestem pedagogiem i terapeutą  integracji sensorycznej. Studia  o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju dziecka ukończyłem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykształcenie kierunkowe w trakcie wieloletniej pracy zawodowej wzbogacałem o kolejne kursy i szkolenia praktyczne z dziedziny diagnozy i terapii dzieci o zaburzonym rozwoju.

Od 10 lat zdobywam wiedzę praktyczna podczas pracy z najmłodszymi, to właśnie praca z małymi dziećmi pokazała mi efektywność podejmowania wczesnej interwencji w terapii dziecka, a model Pyramid do Edukacji wraz z nauką funkcjonalnej komunikacji PECS (Picture Exchange Communication System) otworzył przede mną nowe możliwości w organizowaniu środowiska edukacyjnego moich uczniów, nauka komunikacji wspomagającej rozwój mowy stała się dla mnie codziennością w pracy z dziećmi z autyzmem. Wiedza z zakresu dysfunkcji integracji sensorycznej ułatwia mi codzienną pracę oraz daje możliwość organizowania przyjaznego środowiska dla moich uczniów.

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie turystyki górskiej nauczyło mnie pokory i wytrwałości w dążeniu do celu. Aktywnie spędzany czas w gronie najbliższej rodziny: córki, syna i żony dają mi siłę i motywację do kolejnych wyzwań. Na stanowisku dyrektora  Niebieskiego Krokodyla mam zamiar stworzyć przyjazne środowisko pracy, edukacji i terapii dla wszystkich, którzy postanowią dzielić ze mną pasję pracy z dziećmi.