Danuta Szymczyk-Borcz /terapeuta SI

Niebieski Krokodyl - Punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem w Szczecinie

Ukończyłam studia wyższe pedagogiczne na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją: wychowanie zdrowotne. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi i niepełnosprawnością intelektualną. Zdobyłam kwalifikacje terapeuty integracji sensorycznej, tyflopedagoga oraz logopedy.

Ukończyłam również kursy z zakresu: gimnastyki korekcyjnej, „Metody Ruchy Rozwijającego” bazującego na metodzie Weroniki Sherborne ,kurs „Metoda Knillów” oraz kurs „Kinezjologii Edukacyjnej” I i II stopnia. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, wnikliwej obserwacji oraz indywidualnemu podejściu do dziecka, wpływam na jego wszechstronniejszy rozwój dostosowując metody i formy zajęć do każdego z nich. Poszukuję najlepszego sposobu dotarcia do dziecka tak, aby osiągnąć zamierzone efekty edukacyjne i terapeutyczne.

W czasie wolnym lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, latem jeżdżę na rowerze, a zimną na snowboardzie. Moją pasją w długie zimowe wieczory są robótki ręczne. Bardzo lubię podróże, szczególnie do Skandynawii, jak i po naszym pięknym kraju. Zachwyca mnie piękno naszych górskich szlaków o każdej porze roku.