Julia Suboč/ terapeuta

Niebieski Krokodyl - Punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem w Szczecinie

Nazywam się Julia Suboč. Urodziłam się na Litwie, gdzie się i zaczęła moja przygoda w zakresie pedagogiki i edukacji osób niepełnosprawnych. Ukończyłam tam Litewski Uniwersytet Edukologiczny, i zdobyłam zawód pedagoga społecznego wraz ze specjalnością- kształcenie dzieci o specjalnych potrzebach. Studiując, jednocześnie, w przeciągu dwóch lat, pracowałam w szkole podstawowej, jako pedagog specjalny. Po czym los przyprowadził mnie do Polski. Właśnie tu zostałam absolwentką studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Szczecińskim, i zdobyłam zawód pedagoga wczesnoszkolnego i przedszkolnego.

Dlaczego wybrałam właśnie tą drogę? W danej chwili trudno powiedzieć czy to jest prawdziwe powołanie, natomiast śmiało mogę powiedzieć, że ta praca motywuje mnie do rozwoju i samorealizacji właśnie w tym kierunku. Lubię pracę z dziećmi, ponieważ jestem tego zdania, że nie tylko dzieci mogą od nas się czegoś nauczyć, ale i my się uczymy od nich. Cieszy mnie to, że pracując z dziećmi nie zauważam jak leci czas. Zawsze stawiam przed sobą przejrzyste cele, których staram się maksymalnie osiągnąć.

Prywatnie jestem mężatką. Uwielbiam aktywnie spędzać swój wolny czas, dlatego zachęcają mnie podróże i wycieczki, ciekawi mnie również pływanie oraz sport.  Natomiast gdy wycieczkom nie sprzyja pogoda lub nastrój, z przyjemnością zajmuję się dekupażem (decoupage ) bądź carwingiem. Od czasu do czasu oglądam romantyczne bądź historyczne filmy.